جیلی, لوازم یدکی

خرید لوازم یدکی جیلی امگرند 7X

جیلی امگرند X7 یکی از خودروهای ساخت شرکت چینی جیلی است که در دسته   بندی SUV قرار می   گیرد. برای تعمیرات و نگهداری این خودرو، لوازم یدکی جیلی 7X بسیار اهمیت دارند. لوازم یدکی جیلی اگرند X7 شامل قطعات و لوازمی مانند صفحه   های ترمز، دیسک های ترمز، فیلترهای هوا، روغن و سوخت، روانکارها و بلبرینگ   ها، روغن   موتور ، تسمه   ها و زنجیره   ها، لامپ   ها و لوازم روشنایی است. در ادامه هریک را توضیح می دهیم.

جیلی امگرند 7X

جیلی امگرند 7X

خودروی جیلی امگرند x7

جیلی امگرند (JiLi Emgrand) یک خودرو سدان کوچک و محبوب است که توسط شرکت چینی جیلی (Geely) تولید می   شود. این خودرو در بازارهای مختلف جهان، از جمله چین، روسیه، اروپا و کشورهای خاورمیانه، با نام   های مختلفی مانند جیلی امگرند، جیلی از گراند 7 و جیلی EC7 عرضه می   شود.

 

طراحی جیلی امگرند خوش   ساخت و مدرن است و دارای خطوط شکوهمند و ظاهری جذاب است. در داخل خودرو نیز از مواد باکیفیت و تمامیت استفاده شده است. فضای داخلی آن فراهم و راحت بوده و امکاناتی مانند سیستم صوتی، سیستم ناوبری، کنترل   های دستی روی فرمان، سیستم پخش موسیقی و اتصالات USB و بلوتوث در دسترس هستند.

از لحاظ امکانات ایمنی، جیلی امگرند با داشتن سیستم   های ضد قفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، کنترل استحکام (ESC) و هوشمندسازی ترمز (BA)، تلاش کرده است تا سطح ایمنی مسافران را افزایش دهد.

از نظر موتور، جیلی امگرند با موتورهای بنزینی برخوردار است. قدرت موتورهای موجود برای جیلی امگرند ممکن است متفاوت باشد. برخی از نمونه   های موتورهای استفاده شده در جیلی امگرند شامل موارد زیر می   شود:

 1. موتور.5 1. لیتری بنزینی: این موتور از نوع چهار سیلندراست و قدرت و عملکرد مناسبی را ارائه می دهد. آنتاج قدرت موتور معمولاً در حدود 110 اسب بخار و گشتاوری در حدود 140 نیوتن متر است.
 2. موتور 1.8 لیتری بنزینی: این موتور نیز از نوع چهار سیلندر است و برخی ورژن های جیلی امگرند با این موتور عرضه می   شوند. قدرت و گشتاور این موتور ممکن است بیشتر از موتور 1.5 لیتری باشد.

همچنین، جیلی امگرند به صورت دستی و اتوماتیک (CVT) در دسترس است، به   طوری   که کاربران می   توانند بر اساس ترجیحات شخصی خود، نوعی انتقال قدرت را انتخاب کنند.

انواع لوازم یدکی جیلی امگرند

لوازم   یدکی برای جیلی امگرند (JiLi Emgrand) شامل مجموعه   ای از قطعات و لوازم است که برای تعمیرات، تعویض و نگهداری این خودرو استفاده می   شوند. برخی از انواع لوازم   یدکی جیلی امگرند عبارت   اند از:

 1. قطعات ترمز: شامل صفحه ها و دیسک های ترمز مورد استفاده برای عملکرد بهینه سیستم ترمز خودرو.
 2. فیلترها: شامل فیلتر هوا، فیلتر روغن و فیلتر سوخت است که برای تصفیه و تمیز کردن هوا، روغن و سوخت وارد موتور می شوند.
 3. روغن موتور: روغن موتور متناسب با مشخصات فنی خودرو برای حفظ عملکرد صحیح موتور و روانکاری قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.
 4. لامپ ها: شامل لامپ های روشنایی داخلی و خارجی مانند لامپ   های فرمان، جلو، عقب و چراغ ترمز است.
 5. روانکارها و بلبرینگ ها: شامل بلبرینگ های چرخ، بلبرینگ   های محورها و سایر قطعات روانکار مورد استفاده در سیستم جلوبندی و آمار جیلی امگرند.

همچنین، لوازم   یدکی دیگری مانند تسمه   ها، زنجیره   ها، باطری، سیستم خنک   کننده و سیستم تعلیق نیز برای جیلی امگرند در دسترس است. برای تهیه لوازم   یدکی موردنیاز، می   توانید به سایت آرش یدک مراجعه کنید.

 

خرید لوازم  یدکی جیلی امگرند 7X

خرید لوازم یدکی جیلی امگرند 7X

لوازم یدکی موتور جیلی امگرند

لوازم   یدکی موتور جیلی امگرند شامل مجموعه   ای از قطعات است که برای تعمیرات و نگهداری موتور خودرو استفاده می   شوند. برخی از لوازم   یدکی موتور شامل موارد زیر می   شوند:

 1. فیلتر هوا: فیلتر هوا برای تصفیه هوای ورودی به موتور استفاده می شود و از ورود ذرات گرد و خاک و سایر آلودگی ها به داخل موتور جلوگیری می   کند.
 2. فیلتر روغن: فیلتر روغن برای تصفیه روغن موتور استفاده می شود و جلوی ورود ذرات معلق و آلودگی های دیگر به سیستم روغن را می   گیرد.
 3. فیلتر سوخت: فیلتر سوخت برای تصفیه سوخت قبل از ورود به موتور استفاده می شود و از ورود ذرات و آلودگی ها به سیستم سوخت جلوگیری می کند.
 4.  بوجی ها: بوجی ها برای تولید جرقه الکتریکی در مخلوط سوخت و هوا در سیلندرهای موتور استفاده می   شوند. جرقه تولید شده توسط بوجی   ها منجر به اشتعال سوخت در سیلندرها می   شود.
 5.  روغن موتور: روغن موتور برای روانکاری و حفاظت از قطعات داخلی موتور مورد استفاده قرار می گیرد. روغن موتور باید به طور دوره   ای تعویض شود تا عملکرد موتور بهینه باقی بماند.
 6. پمپ روغن: پمپ روغن برای ایجاد فشار لازم و چرخش روانکاری روغن در سیستم روغن موتور استفاده می شود.
 7. تسمه های موتور: تسمه های موتور برای انتقال قدرت از موتور به قطعات دیگر مانند ژنراتور، پمپ   ها و کمپرسورها استفاده می   شوند.
 8. سیستم پخش سوخت: این سیستم شامل انژکتورها، سنسورها و قطعات مرتبط است که سوخت را به سیلندرهای موتور تزریق می کنند.
 9. سیستم سوخت رسانی: این سیستم شامل خطوط سوخت، انتقال سوخت و سیستم های مربوطه است که سوخت را از مخزن به سیستم پخش سوخت منتقل می   کند.
 10. سیستم خنک کننده: این سیستم شامل رادیاتور، پمپ آب و ترماستات می شود که برای خنک   کردن موتور و جلوگیری از افزایش دما و گرمای زیاد درون موتور استفاده می   شود.

این تنها چند مثال از لوازم   یدکی موتور جیلی امگرند هستند و لیست کامل شامل سایر قطعات و لوازم نیز می   تواند بسیار طولانی باشد. برای تهیه لوازم   یدکی موتور جیلی امگرند، می   توانید به تعمیرگاه   ها، فروشگاه   های قطعات خودرو یا فروشگاه   های آنلاین مراجعه کنید؛ مانند سایت آرش یدک مراجعه کنید.

خرید لوازم یدکی جیلی 7X

خرید لوازم یدکی جیلی 7X

قطعات جلوبندی جیلی امگرند

قطعات جلوبندی جیلی امگرند شامل مجموعه   ای از قطعات و لوازم است که برای سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو استفاده می   شوند. این قطعات شامل موارد زیر می   شوند:

 1. جعبه فرمان: جعبه فرمان یکی از اصلی ترین قطعات جلوبندی خودرو است که وظیفه کنترل جهت و حرکت خودرو را بر عهده دارد.
 2. پلوس های سمت چپ و راست: پلوس ها به عنوان قطعاتی در جلوبندی قرار دارند که نقش مهمی در تعادل و استحکام خودرو ایفا می کنند.
 3. سیبک و قرقری فرمان: سیبک و قرقری فرمان جزء قطعات فرمان گیری هستند و برای انتقال حرکت و فشار در سیستم فرمان استفاده می شوند.
 4. طبق های چپ و راست: طبق های چپ و راست نیز به عنوان قطعاتی از سیستم جلوبندی جیلی امگرند X7 وجود دارند و در تعلیق و تعادل خودرو نقش دارند. همچنین، بوش طبق نیز یکی از قطعات مهم در این بخش می باشد.
 5. میل موج گیر: میل موج گیر به خاطر کنترل و تسلط بهتر بر خودرو در مواجهه با ناهمواری های جاده استفاده می شود.
 6. رام تعلیق، بلبرینگ، بازویی و دیسک چرخ جلو: این قطعات نیز در تعلیق و تعادل خودرو نقش دارند و جزء لوازم یدکی جلوبندی جیلی امگرند X7 هستند. همچنین، سگ دست (یا سرپا) نیز یک قطعه مهم در این بخش است که به تعلیق مرتبط می شود.
لوازم یدکی جیلی 7X

لوازم یدکی جیلی 7X

خرید لوازم یدکی جیلی امگرند در سایت آرش یدک

سایت آرش یدک یکی از این فروشگاه ها است که شما مطمئناً می توانید با مراجعه به وبسایت آن، اطلاعات در مورد لوازم یدکی جیلی امگرند را بیابید و در صورت تمایل، خرید خود را انجام دهید. همچنین، توصیه می   کنیم قبل از خرید، قوانین و شرایط فروشگاه آرش یدک را مطالعه و از قیمت ها و شرایط تحویل کالا آگاه شوید تا تصمیم مناسبی برای خرید لوازم   یدکی جیلی امگرند خودتان بگیرید.

نتیجه گیری

در نتیجه، لوازم   یدکی جیلی امگرند، از جمله قطعات مهم و اساسی برای تعمیر و نگهداری خودروی جیلی امگرند محسوب می   شوند. این لوازم شامل قطعات جلوبندی مانند جعبه   فرمان، پلوس   های سمت چپ و راست، سیبک و قرقری فرمان، طبق های چپ و راست، بوش طبق، میل موج   گیر، رام تعلیق، بلبرینگ، بازویی و دیسک چرخ جلو، و همچنین سگ دست هستند. این قطعات از لحاظ کیفیت و سازگاری با خودرو باید بادقت انتخاب شوند و توسط تعمیرکاران متخصص یا نمایندگی   های رسمی جیلی تعویض و نصب شوند. استفاده از لوازم   یدکی اصلی و مناسب به   منظور حفظ عملکرد، ایمنی و کارایی خودرو بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *