گیربکس, مقالات

معرفی انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

بلبرینگ گیربکس قطعه ای است به شکل توپ که مانع از ایجاد اصطکاک یا سایش چرخ های در حال چرخش می گردد. بلبرینگ ها از جمله قطعاتی مهمی هستند که به منظور جلوگیری از اصطکاک و سایش به کار می روند. به همین دلیل هم در صورت آسیب دیدگی، باید سریعاً اقدام به تعمیر یا تعویض آن ها کنید. اما تا دانش و اطلاعات کافی در این زمینه را نداشته باشید، کار به جایی نمی رسد . خرابی قطعات گیربکس منجر به ایجاد مشکلات فراوان در خودرو شده و نیاز به اقدام سریع دارند. در ادامه به معرفی انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی و ویژگی آن ها می پردازیم تا اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید.

بلبرینگ گیربکس چیست؟

Ball Bearingیا بلبرینگ، از نوع یاتاقان یا توپی بوده که جهت جلوگیری از سایش و ایجاد اصطکاک در هر چیزی که می چرخد، از آن بهره می گیرند. این قطعه در بخش های مختلف خودرو به کار رفته و با نام های بلبرینگ دینام، پلوس، گیربکس، فرمان، دنده هرزگرد، چرخ و بلبرینگ اکسل شناخته می شود. حال نوبت به مفهوم کلی بلبرینگ گیربکس می رسد، بلبرینگ یک قطعه دایره ای شکل است که در بدنه چرخ ها قرار گرفته و اصطکاک حاصل از چرخش را کاهش مژ دهد. از این طریق هم صدای کمتری تولید می کند.

معرفی انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

معرفی انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

 

معرفی انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

توجه داشته باشید بلبرینگ های  گیربکس معمولا پشت سر هم و یا در بخش های مستقل از هم قرار می گیرند و به طور کلی، تفاوتی در راندمان اصلی خودرو ایجاد نخواهند کرد. با توجه به تنوع ساختاری در سیستم های انتقال گشتاور و تورک در ادامه شاهد انواع بلبرینگ گیربکس هستیم.

بلبرینگ گیربکس شیار عمیق

بلبرینگ گیربکس شیار عمیق که اصطلاحا به آن بلبرینگ شش هزاری یا ساده هم گفته می شود، قدرت و استحکام بالایی در سرعت های بالا دارند. این نوع بلبرینگ گیربکس به دلیل محبوبیت و کاربرد بیشترش انواع زیادی دارد که بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه، دو ردیفه، بلبرینگ شیار عمیق با جنس فولاد، بلبرینگ شیار عمیق با شیار جازدنی از انواع آن هستند و قابلیت تحمل بارهای محوری، شعاعی و مرکب یا همان شعاعی محوری را دارند.

بلبرینگ گیربکس خود تنظیم

این مورد از بلبرینگ ها جزو خاص ترین  مواردی هستند که به مرور زمان و به خاطر کار کردن در واقع استهلاک شافت های گیربکس دچار خمیدگی خواهند شد. بلبرینگ  ها اغلب در چنین شرایطی منحرف می شوند. البته این بلبرینگ های خود تنظیم با توجه به ساختاری که دارند، انحراف را جبران می کنند و تا مدت های طولانی دوام خواهند آورد.

 بلبرینگ گیربکس ماشین جیلی

بلبرینگ گیربکس ماشین جیلی

بلبرینگ گیربکس کف گرد

یکی دیگر از انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی، بلبرینگ های کف گرد هستند که نمی توانند هیچ بار شعاعی را تحمل کنند اما توان و تاب زیادی در مقابل فشارهای محوری دارند. در کل خود آن ها هم به دو گروه تک ردیف و دو ردیف تقسیم می شوند.

بلبرینگ گیربکس مقطع باریک

بلبرینگ مقطع باریک، بلبرینگ هایی هستند که سایز کوچک تری نسبت به سایر مدل ها دارند و می توانند تا حد زیادی هر دو نوع فشار را تحمل کنند.  فاصله بین دو حلقه بیرونی و داخلی در آن کم بوده و در طرح های شیار عمیق زاویه ای و خود تنظیم عرضه می شوند.

معرفی بهترین برندهای بلبرینگ گیربکس چینی و مشخصات آن ها

برندها و کمپانی های زیادی را می توان به عنوان بهترین برندهایی بلبرینگ چینی معرفی کرد. خوشبختانه تعداد زیادی از این برندها به طور قانونی به ایران وارد شده و در دسترس صنعت گران ایرانی هستند. اگر بخواهیم بهترین مارک بلبرینگ چینی را مثال بزنیم، می توان به برندهای c&u ،zzk ،zwz و kg اشاره کرد.

معرفی بهترین برندهای بلبرینگ گیربکس چینی

معرفی بهترین برندهای بلبرینگ گیربکس چینی

بهترین بلبرینگ های چینی با مشخصاتی مشابه ترین بلبرینگ های جهان تولید می شوند. مشخصاتی در طراحی و متریال که تضمین می کند بلبرینگ های ساخت این کمپانی های چینی به راحتی بتوانند با دوام مطلوب در تجهیزات مورد استفاده قرار گیرند. صنایع زیادی از برترین بلبرینگ های چینی برای تجهیزات خود استفاده می کنند، چرا که تولیدکنندگان بلبرینگ های با کیفیت چینی، با رشد کیفیت بلبرینگ  های خود در زمینه های نظامی، کشاورزی، خودرو سازی، هوا فضا توانسته اند حرفی برای گفتن در این صنایع داشته و راه حل های مطلوبی برای چالش های این صنایع ارائه دهند.

اجزای تشکیل دهنده بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

در هر بلبرینگ دو کنس وجود دارد که با نام ها کنس داخلی و خارجی شناخته می شوند. این قطعات در دو طرف ساچمه ها بوده و آن ها را احاطه کرده اند. در تولید و تهیه رینگ ها معمولا از آلیاژ مقاوم مانند فولاد استفاده می شود. در اغلب کنس ها معمولا یکی از آن ها ثابت و دیگری توسط یک محور می چرخد که منجر به غلطیدن ساچمه ها می شود. قفسه ها یا کیج ها به منظور جلوگیری از حرکت جانبی رول ها و تماس ساچمه های با یک دیگر تعبیه شده اند.

جنس این قطعه معمولا از فیبر، فولاد و برنج است. ساچمه نیز از جنس آلیاژ مقاوم مانند فولاد ساخته شده و حرکت بلبرینگ را با چرخش خود میسر می سازد. کاسه نمدها نیز قطعه ای هستند که به منظور جلوگیری از نفوذ و خروج آب و روغن هیدرولیک به قسمت های بیرونی و بخش بین رول ها و قفسه ها تعبیه شده اند. محل قرار گیری کاسه نمد معمولا در دو طرف قفسه ها و ما بین رینگ داخلی و خارجی و یا تنها بین رینگ داخلی و قفسه ها است.

خرید بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

خرید بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

خرید بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی

اگر قصد خرید بلبرینگ گیربکس را دارید، به سراغ برندهایی که با کیفیت های پایین تر بلبرینگ تولید می کنند نروید زیرا به نتیجه دلخواه نخواهید رسید. با خرید بلبرینگ های چینی، می توانید بلبرینگی خوب و با قیمت کمتری نسبت به دیگر برند ها تهیه کنید. بلبرینگ های با کیفیت و حرفه ای در برندهای چینی در داخل کشور موجود است که با توجه به قیمت پایین و کیفیت مناسبی که دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. کسانی که دستگاه های متوسطی دارند و هزینه تعمیر و نگه داری آن تقریبا در حد متوسط بوده، استفاده از بلبرینگ های چینی برای شان گزینه ای مناسب است.

بلبرینگ گیربکس از جمله مهم ترین قطعات مکانیکی خودرو و دستگاه های صنعتی است. در صورتی که در مصارف خودرویی از نوع بی کیفیت و نامرغوب این محصول استفاده شود، امکان قفل شدن لاستیک ها و یا حتی در رفتن چرخ ها وجود خواهد داشت و این مسئله باعث بروز خسارت های بسیار زیاد مالی و جانی می شود. خرید بهترین برند بلبرینگ گیربکس چینی می تواند از انجام این اتفاقات جلوگیری کند. به همین دلیل قبل از خرید بلبرینگ باید در مورد کیفیت برند آن تحقیقات لازم را داشته باشید.

کلام آخر

همان طور که متوجه شدید، بلبرینگ ها نقش پررنگی در زندگی روزمره ما دارند و انواع زیاد آن منجر شده تا بر طرف کننده هر نیازی باشند. در صورتی که قصد خرید انواع بلبرینگ گیربکس ماشین های چینی را دارید، می توانید از سایت آرش یدک خریدی با قیمت مناسب و کیفیت بالا را برای خود رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *