مقالات

3 فاکتور مهم در تعویض لوازم یدکی جک

لوازم یدکی جک

از لوازم یدکی جک می توان به رادیاتور اشاره کرد. رادیاتور اصلی ترین سیستم خنک کننده ی خودرو می باشد. هنگامی که ماشین در جاده حرکت می کند این قطعه از لوازم یدکی جک نقش خنک کننده ی موتور و خودرو را ایفا می کند. رادیاتور معیوب می تواند موتور را داغ کرده و منجر به خراب شدن و آتش گرفتن آن شود. پیشتر به بررسی مهمترین فاکتورهای خرید لوازم یدکی جک پرداختیم که می توانید با مراجعه به مقاله ی قبلی، این مطلب را بخوانید.

نکات مهم تعویض رادیاتور از لوازم یدکی جک چیست؟

پیش از تعویض رادیاتور به چند وسیله نیاز است. یکی از این وسیله ها جک می باشد. توجه داشته باشید که جک خودرو در موقعیت خوبی قرار گرفته و همراه جک ایستاده، محکم باشد. اگر جک در وضعیت نامناسبی باشد، به خودرو آسیب زده و ممکن است قطعات دیگر خودرو دچار مشکل شوند.

توجه داشته باشید که اگر نشتی رادیاتور قابل تعمیر نمی باشد، باید رادیاتور را تعویض کرد.

چند نکته پیش از تعویض

اگر خودرو روشن بوده و برای مدت طولانی در حرکت بوده است، باید ماشین را خاموش کرده و پس از خنک شدن موتور، اقدام به تعویض رادیاتور کنید. برای امنیت بیشتر، وقتی می خواهید درب رادیاتور را باز کنید از یک پارچه یا پیراهن کهنه و قدیمی برای باز کردن درب استفاده کنید.

درب رادیاتور را ناگهانی باز نکنید. آن را آرام چرخانده و اجازه دهید تا فشار به آرامی از رادیاتور خارج شود.

خرید لوازم یدکی جک

یکی از نکات بسیار مهم هنگام تعویض رادیاتور این است که تمامی مراحل بیرون درآوردن رادیاتور را با دقت دنبال کنید و بعد از آن، رادیاتور جدید را نصب کنید.

همچنین پیچ و مهره ها را با دقت کافی درآورده و دوباره وصل کنید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص تعویض یکی از لوازم یدکی جک یعنی رادیاتور، برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *