مقالات

مهمترین فاکتورهای خرید لوازم یدکی جک

خرید لوازم یدکی جک

اگر به دنبال خرید لوازم یدکی جک یعنی خنک کن گیربکس جک هستید، با ما همراه باشید. همچنین شما می توانید برای خواندن مطلب 2 فاکتور مهم درخرید لوازم یدکی جیلی، به سایت مراجعه نمایید.

خرید لوازم یدکی جک : خنک کن گیربکس

خنک کن گیربکس یکی از مهمترین قطعات ماشین است که اگر دچار مشکل شد باید سریعا آن را تعویض کرد. خرید لوازم یدکی جک بسیار اهمیت دارد اما خنک کن گیربکس، از مهمترین قطعاتی است که تنها تعویض می شود و قابل تعمیر نیست.  اما چرا این قطعه از اهمییت بالایی برخوردار است؟

گیربکس چیست؟

اگر گیربکس در ماشین نبود، چه اتفاقی رخ می داد؟ اگر گیربکس در ماشین نباشد رانندگی سخت، پر سر و صدا، کُند و با دردسر است. گیربکس در ماشین رانندگی را بهتر کرده وحرکت را آسان تر می کند. به منظور ایجاد راحتی بیشتر در رانندگی می بایست گیربکس را در جایی بین موتور و چرخ ها نصب کرد.

نام دیگر گیربکس جعبه دنده است و این نام معمولا بیشتر برای گیربکس استفاده می شود. گیربکس ها سرعت را از یک به سه و از سه به چهار و از چهار به پنج می برند.

قطعات اصلی گیربکس

همانطور که گفتیم اگر گیربکس در ماشین نباشد، رانندگی امکان پذیر نبوده و مشکلات فراوانی پدید می آید. اما برای خرید لوازم یدکی جک، باید دانست که وسیله ی مورد نظر از چه قطعاتی تشکیل شده اند.

لوازم یدکی جک

چند بخش یا قطعه ی گیربکس عبارتند از:

دسته ی اصلی

این دسته به عنوان دسته ی خارجی گیربکس عمل می کند. دسته ی اصلی معمولا به طور مساوی در میله ی فرعی و جلوی دسته ی کلاچ یا دسته ی خارجی موتور، قرار می گیرد.

دسته ی کلاچ

این دسته ای است که موتور خارجی را به گیربکس متصل می کند.

دنده ها

دنده ها به وسیله ی دندانه هایی دایره وار به یکدیگر متصل شده اند و می چرخند و در ستون های دیگر به همدیگر قفل می شوند.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص خرید لوازم یدکی جک یعنی گیربکس، برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *