مقالات

از مهمترین لوازم یدکی جیلی چه می دانید

لوازم یدکی جیلی

در این مطلب بر آن هستیم تا برای شما از مهمترین لوازم یدکی جیلی ، یعنی سرسیلندر، بگوییم. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب مهمترین ویژگی خرید لوازم یدکی جک، به سایت ما مراجعه نمایید.

لوازم یدکی جیلی: سرسیلندر

همانطور که پیشتر هم گفتیم، از مهمترین لوازم یدکی جیلی می توان به سرسیلندر اشاره کرد. سر سیلندرها از چدن ساخته شده اند و به همین دلیل مقاومت و استحکام بالایی دارند و ارزان هستند. هرچند چدن بسیار سنگین است و در انتشار گرما کمتر تاثیر دارد. به همین دلیل، برخی از کارخانه ها ترجیح می دهند تا از سیلندرهای آلومینیومی، استفاده کنند. این سیلندرها از سر سیلندر چدنی سبک تر هستند و بیشتر ماشین ها معمولا سر سیلندر آلومینیومی دارند.

مشکلات سر سیلندر

از مشکلات رایج در سرسیلندر می توان به خراش یا شکسته شدن اشاره کرد که این امر به دلیل گرم شدن بیش از اندازه ی موتور رخ می دهد. اگر این لوازم یدکی جیلی دچار آسیب شود، دیگر ماشین خنک نشده و ماشین دچار مشکل خواهد شد.

موتور می تواند بیش از اندازه گرم شده و همچنین باعث چکه کردن روغن در سیستم فنربندی و استرات شود. با این اتفاق، موتور دچار مشکل شده و هزینه ی تعمیر آن، بسیار گران خواهد شد.

لوازم یدکی جیلی

از دیگر مشکلات ناشی از خرابی سرسیلندر می توان به روشن نشدن موتور و یا درست کار نکردن آن، اشاره کرد. هنگامی که ماشین داغ می کند، بسیاری از مردم بدون توجه به مشکل اصلی، آب رادیاتور در ماشین می ریزند. این امر نیز باعث می شود تا هنگامی که آب به ماشین اضافه شده، سرسیلندر دچار شکستگی شود. چرا که اضافه کردن آب به ماشین، باعث تغییر دما و گرم و سرد شدن سرسیلندر شده و منجر به شکسته شدن آن می شود.

امیدواریم از مطلبی که درباره ی لوازم یدکی جیلی و سرسیلندر برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *