مقالات

لوازم یدکی ام وی ام (سنسور اکسیژن)

لوازم یدکی ام وی ام

در این مطلب هر آنچه که باید درباره ی لوازم یدکی ام وی ام و سنسور اکسیژن لازم است تا بدانید را خواهیم گفت. با ما همراه باشید تا از این لوازم یدکی بیشتر بدانید. برای خواندن مطلب هر آنچه درمورد خرید لوازم یدکی جیلی باید بدانید نیز، می توانید به سایت مراجعه نمایید.

از لوازم یدکی ام وی ام بیشتر بدانیم

هیچ دارنده ی ماشینی دوست ندارد که چراغ موتور را روشن ببیند. این نشانه ی هشدار برای این طراحی شده است تا به شما بگوید که ماشین شما به سرویس یا تعمیرات نیاز دارد. به طور کلی، وقتی که چراغ موتور روشن می شود، سیستم خروجی هوا (اگزوز) به درستی کار نمی کند. یکی از دلایلی که این چراغ روشن می شود به دلیل عملکرد نادرست و ناقص سنسور اکسیژن است. درباره ی این قسمت ماشین که یکی از لوازم یدکی ام وی ام به شمار می رود، بیشتر بدانید تا از تاثیر آن بر عملکرد و کارایی ماشین با خبر شوید.

سنسور اکسیژن چیست و چه عملکردی دارد؟

سنسور اکسیژن که یکی از لوازم یدکی ام وی ام به شمار می رود، بخشی از سیستم پخش یا خروجی هواست. این سنسور مقدار اکسیژن درون موتور را اندازه گیری می کند. سوخت درون ماشین با سوزاندن گازوئیل کار می کند. برای سوخت مناسب و درست گازوئیل، بیشتر خودروها به 14 گرم اکسیژن به اندازه ی هر گرم گازوئیل، نیاز دارند. سنسور اکسیژن کمک می کند تا این تعادل همیشه وجود داشته و بررسی شود.

لوازم یدکی ام وی ام

این سنسور در قسمت سرنشینان ماشین تعبیه شده و دقیقا به اگزوز و لوله ی خروجی آن چسبیده است. وقتی که سنسور بد عمل می کند، ماشین شما چیزی حدود 40 درصد سوخت موثر خود را از دست می دهد، چراکه ماشین شما گاز زیادی را استفاده می کند. در مطالب بعدی بیشتر از این قسمت ماشین خواهیم گفت. امیدواریم از مطلبی که برای لوازم یدکی ام وی ام و سنسور اکسیژن آماده کردیم راضی بوده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *