مقالات

آشنایی با لوازم یدکی لیفان( تسمه پروانه)

لوازم یدکی

برای تهیه لوازم یدکی لیفان لازم است تا به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید.

آیا می دانید بهترین انواع لوازم یدکی لیفان و همچنین سایر خودرو ها را از کجا می توانید تهیه کنید؟ آراش یدک به عنوان بهترین مرکرز فروش لوازم و قطعات لیفان شناخته شده است.

در مطالب قبل شما را با برخی لوازم یدکی ام وی ام آشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد قطعات لیفان به دست آورید.

در این مطلب می خواهیم در مورد تسمه دینام و یا همان تسمه پروانه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

بررسی و چک کردن تسمه پروانه بسیار مهم است. چرا که باید از سلامت آن در هنگام رانندگی اطلاع داشته باشید. تسمه پروانه می تواند قدرت موتور را به دینام، سیستم تهویه، پمپ هیدرولیک فرمان و همچنین سایر قطعات انتقال دهد.

محل قرار گیری تسمه پروانه کجا قرار دارد؟ هنگامی که کاپون خودرو را بالا می زنید معمولا در جلوی خودرو شاهد دو نوع تسمه خواهید بود که یکی از آن ها تسمه دینام و دیگری تسمه واتر پمپ و همچنین کمپرسور هوا است.

با روشن شدن خودرو تسمه پروانه نیز به حرکت می افتد و باعث می شود تا نیروی حرکتی را در دینام به نیروی الکتریکی تبدیل کند. علاوه بر این به دنبال این روند باتری خودرو نیز شارژ می شود.

هنگامی که متوجه شدید تسمه دینام آسب دیده است لازم است تا هر چه سریع تر خودرو را متوقف کرده و این نوع لوازم یدکی لیفان یا سایر خودرو ها را تغییر دهید.

اگر این تسمه آسیب دیده باشد باتری شارژ نمی شود و شما شاهد روشن بودن علامت باتری در پشت آمپر خواهید بود. علاوه بر این موتور به سرعت جوش می آورد.

یکی دیگر از علائم آسیب دیدگی تسمه این است که نتوانید به راحتی فرمان هیدرولیک را کنترل کنید.

برای تهیه بهترین انواع لوازم یدکی لیفان می توانید با کارشنسان ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *